O NAS

Nazywamy się Magda i Adam Gendźwiłłowie, jesteśmy autorami tego bloga. Lubimy polskie produkty, smaki Podlasia i kawę. Po prostu, lubimy jeść. Ale bardziej niż jeść lubimy przyjmować gości i ich karmić. Zbieramy książki kucharskie, foremki do pierniczków i puste słoiki, które w odpowiednim czasie zapełniamy konfiturami. Lubimy kiedy słoiczki są takie same i mają takie same kolory zakrętek.

Pisanie bloga rozpoczęliśmy 24 maja 2010 roku. W 2012 roku zdobyliśmy tytuł Kulinarnego Bloga Roku i w nagrodę zjedliśmy kolację w dwugwiazdkowej restauracji Franzen Lindeberg w Sztokholmie. To była najbardziej zaskakująca i najdroższa kolacja w naszym życiu. Wtedy zrozumieliśmy, że jedzenie jest prawdziwą sztuką.Pisaliśmy do magazynu Moje Gotowanie. Teraz piszemy felietony kulinarne do Kultury Liberalnej. Magda jest tłumaczką z języka angielskiego i specjalizuje się w tekstach dotyczących produkcji żywności i jedzenia. Przetłumaczyła książkę Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek „Polish Culinary Paths”. Prowadzi wycieczki kulinarne po Warszawie dla Eat Polska. Prowadzi warsztaty kulinarne w białostockim studio Atuty. Prowadzi live-cooking – jako pierwsza polska blogerka gotowała na żywo podczas największych targów spożywczych w Europie. Organizuje wieczory panieńskie dla smakoszek.

Na blogu publikujemy przepisy na to, co lubimy, co nas zachwyca i co można przygotować w absolutnie każdej kuchni. Jeśli ktoś nie wierzy, zapraszamy do obejrzenia naszej kuchni przed remontem.Piszemy też o jedzeniu – o pochodzeniu składników, wytwórcach, tradycji, restauracjach. Zwykle jesteśmy gadatliwi, ale lubimy też słuchać. W zakładce „piszemy” znajdziecie nasze wywiady.

Zapraszamy do kontaktu:
crustanddust()gmail.com

template-full.php